O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Lorencowe Skałki - Dursztyn

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy

Opis

Jedną z najciekawszych i bardzo malowniczych tras na Szlaku Rowerowym Wokół Tatr jest trasa prowadząca z Nowego Targu do Lorencowych Skałek. Jest to blisko piętnastokilometrowa, przepiękna trasa rowerowa, która obfituje w wiele atrakcji. Warto zatem zarezerwować sobie na nią więcej czasu, by móc zsiąść z siodełka i podziwiać wspaniałe widoki oraz ciekawe miejsca oraz zrobić spektakularne zdjęcia. Mianem Lorencowych Skałek określa się skałki we wschodniej grupie Skałek Dursztyńskich położonych w Pieninach Spiskich.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^