O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Kaplica Matki Boskiej Śnieżnej - Kacwin

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Adres:
34-441 Kacwin Polska

Opis

Kaplica Matki Boskiej Śnieżnej stoi na zboczu góry Krzyżowa, przy starym szlaku z Kacwina do Łapsz Niżnych. Jest to obiekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie Szlaku Rowerowego Wokół Tatr, przy którym warto na chwilę się zatrzymać. Kapliczka wzniesiona została ok. 1750 r. Zbudowana jest na planie prostokąta z półokrągło zamkniętą absydą. Jest murowana, otynkowana i nakryta dwuspadowym dachem krytym gontem. Przed kapliczką rosną cztery wysokie brzozy. Wewnątrz na uwagę zasługuje obraz ołtarzowy przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem na tle obłoków.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^