O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Kościół pw. św Jacka w Chochołowie

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Telefon:
18 275 74 23
Adres:
34-513 Chochołów

Opis

Kościół św Jacka w Chochołowie – to kościół wybudowany w stylu neogotyckim na Podhalu. Fundamenty tego kościoła sięgają 18 m pod poziom gruntu i zostały usadowione na balach dębowych. Kościół został wybudowany z potrzeby wynikającej z braku miejsca w starym kościele, który nie był w stanie pomieścić wszystkich parafian. Według legend tabernakulum ze starego kościoła umieszczone zostało na ścianie Muzeum Powstania Chochołowskiego w Chochołowie.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^