O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Kościół św. Katarzyny w Nowym Targu

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Telefon:
18 266 67 50
Adres:
Kościelna 1, 34-400 Nowy Targ

Opis

Kościół św. Katarzyny w Nowym Targu - kościół ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego, przy okazji lokacji miasta. Pierwotnie drewniany, ale wielokrotnie trawiony w pożarach odbudowano ostatecznie w formie murowanej. Wieżę pokrywa barokowa kopuła. Zresztą jego wystrój również utrzymany jest w stylu barokowym. W kościele od 2003 roku odbywa się Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Warto odwiedzić to miejsce przez wzgląd na jego bogatą i ciekawą historię oraz wymowny wystrój.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^