O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Zelené Pleso, Tatry Wysokie, Słowacja

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Adres:
Wysokie Tatry, Słowacja

Opis

Zielony Staw Kieżmarski (1545 m n.p.m.), znajdujący się w Dolinie Kieżmarskiej w Tatrach Wysokich na Słowacji, to punkt gdzie warto wybrać się gdy szukamy wycieczki przyjemnej, z pięknymi widokami, o zróżnicowanym stopniu trudności (raczej łagodnym). Trasa zachwyca przepięknymi widokami na Łomnicę (2 634 m n.p.m.), ciągnie się wzdłuż Białej Wody - krystalicznie czystego potoku, wypływającego z Wielkiego Białego Stawu, uchodzącego do Popradu pod Kieżmarkiem.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^